NAUKA I ISTRAZIVANJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NAUKA I ISTRAZIVANJE

Nauka,Historija,Parapsihologija,Svemir,Medicina,Literatura i mnoge druge stvari na ovom forumu mozete raspravljati i postati Dobrodosli.
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Nasilje nad zenama

Go down 
4 posters
AutorPoruka
BorgQueen
Admin
BorgQueen


Broj komentara : 80
Join date : 2009-01-06
Mjesto : UnimatrixOne

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 1:31 pm

Nasilje nad zenama je prisutno u cijelom svijetu; u USA svakih 6 minuta jedna zena je silovana a svakih 15 sekundi jedna zena je pretucena. U Sjevernoj Africi 6000 zena svaki dan je zrtva obrezivanja a svake godine vise od 15 000 zena je prodato u seksualno roblje u Kini. Najmanje 200 zena u Bangladesu svake godine bude unakazeno od strane muzeva ili bliskih rodjaka, njihova tijela spaljena kiselinom; vise od 7000 zena u Indiji, svake godine budu ubijene u porodicnim svadjama.
Na vrh Go down
Assimilated_One

Assimilated_One


Broj komentara : 195
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Darda

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 1:39 pm

Samo dokaz koliko je ljudska rasa jos ne-civilizirana Crying or Very sad
Samo nisam prije znao ove statistike... uzas...
i da nitko nista ne poduzima?!
Na vrh Go down
BorgQueen
Admin
BorgQueen


Broj komentara : 80
Join date : 2009-01-06
Mjesto : UnimatrixOne

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 1:51 pm

12-godisnja djevojcica Anisa iz sela Baghabi u provinciji Sarpul u Afganistanu je silovana od strane 5 naoruzanih muskaraca.
Njena obitelj kaze da, ako pocinitelji ne budu uhvaceni i procesuirani, ce cijela obitelj izvrsiti samoubistvo.


http://www.amnestyusa.org/violence-against-women/violence-against-women---a-fact-sheet/page.do?id=1108440

Zena na slici se zove Zarmeena; ona vise nije mogla trpiti nasilje muza i ubila ga je na spavanju.
Ovako su joj (javno) presudili:

Nasilje nad zenama Zarmina1
Na vrh Go down
Assimilated_One

Assimilated_One


Broj komentara : 195
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Darda

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 1:53 pm

Za ove likove me necudi, oni su najgori sto se tice ponasanja prema zenama.
Slicno kao i tamo di je Dubai. Predivan grad i sve, a nesmiju pokazivati lica...
Na vrh Go down
BorgQueen
Admin
BorgQueen


Broj komentara : 80
Join date : 2009-01-06
Mjesto : UnimatrixOne

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 2:03 pm

Drugi od Sedam nije stvar u pokazivanju lica....to je kultura drugacija od nase; vjeruj mi da veliki broj zena koje nose burke (potpuno su pokrivene) ne bi se odlucile na otkrivanje....one su religiozne, vjeruju da tako treba, tako su navikle i gotovo.....

Rijec je o sasvim drugim stvarima: velika neobrazovanost, stravicno siromastvo i konstantan strah jer tamo jos uvijek "puca" su neki od uzroka (u velikom broju slucajeva) takvog ponizavanja zena.

Vidi sta kaze Profesor Muzhgan Mustafwi:


Citat :
“We want rights for the women of Afghanistan which the Prophet (P.B.U.H) gave his wives.”
Na vrh Go down
Assimilated_One

Assimilated_One


Broj komentara : 195
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Darda

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 2:08 pm

ali je problem sto ne smiju. Neke bi sigurno htjele maknuti to sa lica. Zasto im ne dati izbor?
Na vrh Go down
Makul

Makul


Broj komentara : 107
Join date : 2009-01-07
Mjesto : Xaronu(Main)

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 2:11 pm

To su sve gluparije ljudi su jos pre mlada rasa da shvate neke stvari. Sto je naj gore sva ta ne ravnopravnos je samo zato sto su muskarci fizicki jaci i imaju ratoborniju narav. Ali koji su to debili pa sta bi oni bez zena.
Na vrh Go down
Assimilated_One

Assimilated_One


Broj komentara : 195
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Darda

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 2:18 pm

Razumijem to sa religijskim uvjerenjima, uredu. ali da im bar daju izbor
Na vrh Go down
BorgQueen
Admin
BorgQueen


Broj komentara : 80
Join date : 2009-01-06
Mjesto : UnimatrixOne

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 2:19 pm

Prica zene koja je dugo vremena trpila nasilje svoga muza:

Nasilje nad zenama Domestic_Violence_Picture_Photo_2

http://domesticviolencenomore.com/
Na vrh Go down
Assimilated_One

Assimilated_One


Broj komentara : 195
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Darda

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 2:36 pm

Onaj "blackout" se moze protumaciti kao par stvari.
prvo i najvjerojatnije bi bilo da laze
drugo da nije normalan, da se napio pa zaboravio ili nesto
trece da ima onaj gen za nasilnost, dokazano da postoji
Ali prvo je najverojatnije. No tesko je vjerovati da zakoni to tako slabo pokrivaju na nekim mjestima... kao da se nista nije dogodilo...
Na vrh Go down
BorgQueen
Admin
BorgQueen


Broj komentara : 80
Join date : 2009-01-06
Mjesto : UnimatrixOne

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 2:46 pm

"Zaradjivala sam mjesecno 70€ kao nastavnica u Rusiji kad mi je prijatelj rekao za jednu agenciju koja u Grckoj nudi poslove konobarisanja i cuvanja djece" prica Natalija. "Kontaktirala sam agenciju i nakon trodnevnog putovanja autobusom stigla sam u Atenu. Tu me je docekao jedan covjek i odveo u hotel; rekao mi je da me je kupio i da se moram prostituisati da bih mu "paltila" moje izdrzavanje. Prvu vecer su me silovali njegovi prijatelji....."

Mnogo djevojaka su zrtve trgovine bijelim robljem diljem svijeta.

Ako imate prijateljicu koja je takodjer saznala za neku "agenciju" koja nalazi "poslove" u inostranstvu, razgovarajte sa njom i upozorite je sta se sve moze desiti....
Na vrh Go down
Assimilated_One

Assimilated_One


Broj komentara : 195
Join date : 2008-12-28
Age : 32
Mjesto : Darda

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 2:52 pm

Bio je jedan odlican film na tu temu. Stvarno super. Sam nemogu se sjetiti imena. Bio je u dva dijela, ono kao mini-serija
ugl. odlican je. radi se o grupici zena, a kasnije se fokusira na dvje. Jedna poslje postaje zasticena svjedokinja ali ju ubiju, drugu nekak izvuku. Sjecam se da su ih drzali u podrumu, kroz prozor se mogao vidjeti neki plakat i cuti vlak. Stvarno odlican film, nije poznat, ali obicno ti su najbolji filmovi.
Na vrh Go down
Valdus

Valdus


Broj komentara : 76
Join date : 2008-12-23
Age : 53

Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 9:07 am

Nazalost nasa globalna civilizacija se zasniva na patrijahalnim principima bez obzira na teorijsku ravnopravnost medju spolovima.Zena se tretira kao stroj za radjanje i kucanske poslove.

Primjetio sam da se vecina zena ponasa mazohisticki ,trpe zlostavljanja i sute.A i zakonodavstvo im ne ide u korist.Zrtva dobije nekakvo negativno sramno obiljezje od drustva dok se zlostavljac u vecini slucajeva izvuce bez sankcija a okolina se i dalje prema njemu ponasa kao da je normalna osoba.
Na vrh Go down
http://www.myspace.com/new_eden_citizen
Sponsored content





Nasilje nad zenama Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Nasilje nad zenama   Nasilje nad zenama Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Nasilje nad zenama
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
NAUKA I ISTRAZIVANJE :: RAZNOLIKE TEME :: Svijet u kojem zivimo-
Idi na: